Ryba je kámoš, né žrádlo

30. srpna 2016 v 14:40 | Nymeria |  Ekologie

Z vegetariánství (a potažmo i veganství) se v poslední době stává docela velký trend. Jelikož mám pocit, že lidé mají o tomto způsobu stravování stále zkreslené představy, rozhodla jsem se, vás s ním blíže seznámit. Jako člověk, který tak žije již jedenáct let, k tomu mám co říci.

Maso jsem přestala jíst, když mi bylo sedm let. Musím se přiznat, že v tomto věku za tím nebyl žádný vznešený důvod, jako záchrana životů zvířat či péče o své zdraví. Maso jsem přestala jíst jednoduše proto, že mi strašně moc nechutnalo. Pravda, o to to mám teď, když už ty jiné důvody vidím, snazší. Ale za ty roky mého života bez masa jsem měla šanci poznat všechny možné hrůzy potravinářského průmyslu, které jsem jako malá pochpitelně neviděla. Takže i kdyby mi maso chutnalo, již bych se k jeho konzumaci nikdy nevrátila.


Víte, nevyčítám ostatním lidem, že maso jedí, ale doufám, že si postupem času uvědomí, že ho nepotřebují. Je pravdou pravdoucí, že Bůh/Matka příroda/Alláh/Velký špageťák... (záleží, v co věříte) nás stvořil jako všežravce, tudíž je naší přirozeností maso jíst. Není sporu, že lidé v době ledové neměli k jídlu prakticky nic jiného než právě maso. Tento pud v nás tedy logicky přetrval dodnes. Ale lidi na druhou stranu... uvědomujete si, že teď už není doba ledová? Žijeme přece v 21. století. Také se už nedorozumíváme posunky a divným hekáním. Neutíráme si zadek kusem listu. Lidstvo stále mluví o pokroku, ale v tomto směru ustrnulo na místě a nehodlá se pohnout dopředu! A to mě štve.


Neřeknu lidi někde v Africe apod., kteří nemají, co jíst. Pak ať proboha jedí, co chtějí, hlavně ať nehladoví, to je pochopitelné. Ale my (Evropané, Američané...) MY MÁME NA VÝBĚR. Máme takové množství jídla, že nevíme, co s ním. Proč tedy nebýt vegetariánem?


Ale v tomto článku vás nechci navádět k tomu, abyste se rovněž stali vegetariány či vegany, jen bych vám ráda přiblížila, jak takový život vypadá. Rozhodnutí je už na vás. Ovšem těžko se můžete rozhodovat, když neznáte všechny možnosti a fakta.

Tak tedy k jádru věci...

Nemá smysl zatěžovat vás všemi podrobnostmi, ale jsou věci, které bych ráda zdůraznila a kterým se zde budu věnovat.
Základní fakt je: Vegetariáni nejedí maso. Žádné maso. Přičemž bych ráda podotkla, že i ryba a kuře jsou maso. Velká část populace totiž považuje rybu a kuře asi za zeleninu, nebo opravdu netuším, proč mi je jako vegetariánovi každý s čistým svědomím cpe pod nos a ještě se diví, proč neskáču radostí z takové dobré vegetariánské bašty. Nejíst maso je vaše jediné omezení jako vegetariána.

Veganství už je o něco složitější. Vegani nekonzumují nic živočišného původu. To znamená žádné maso, mléčné výrobky, vejce či med. Málokdo si uvědomuje, že nejde jen o tyto produkty samy o sobě, ale i pokud jsou v něčem obsažené. To znamená, žádné pečivo; žádné sušenky s obsahem mléka, vajec či másla; žádné vaječné těstoviny; žádné cappuccino apod.

Je vědecky podložené (a v poslední době se o tom stále více mluví), že veganství je nejzdravější životní styl. Například velké množství sportovců, jsou vegani. Nezatěžujete totiž organismus složitým trávením masa a laktózy, šetříte slinivku břišní, máte v sobě správné vitamíny a proteiny...


Jistě se ptáte, co tedy vegetariáni a vegani vlastně jedí?

Základem stravy by měly být obiloviny, které vám dodají bílkoviny, polysacharidy a vlákninu. Další velkou součástí stravy by měla být zelenina (ideálně tepelně upravená zelenina). Dále luštěniny, které jsou v kombinaci s obilovinou plnohodnotnou náhražkou masa a podporují funkci ledvin. Pokud jste vegetariáni, můžete do stravy zakomponovat i mléčné výrobky a vejce. I tak by ale měli být tou nejmenší složkou vaší stravy.

Je sice pravdou, že se v méčných výrobcích nachází bílkoviny, které by vám tedy měly nahradit bílkoviny z masa, ale pravda je zcela jiná. Zaprvé se jedná o zcela jiný druh bílkovin! NEJSOU tedy náhražkou masa. Zadruhé, tělo je těžko tráví. Obecně platí, že byste neměli sníst více než 40 gramů čisté bílkoviny. Víc jich nestrávíme. Nestrávené bílkoviny pak v tlustém střevě doslova hnijí - a vzniklé "mrtvolné" jedy mohou působit na střevní stěnu karcinogenně. Zatřetí, když se bílkovina vylučuje, "strhne" sebou velké množství vápníku, který tělo potřebuje, tudíž konzumace mléčných výrobků paradoxně způsobuje odvápňování a je často příčinou osteoporózy. Tudíž řeči o tom, jak se v mléku nachází vápník a bílkoviny jsou sice střašně krásné, ale oboje se vlastně vyloučí a vy nemáte nic.

Avšak chápu, že většina lidí se i tak mléčných výrobků vzdát nedokáže (ani já to zcela nedokážu). Je ale nutné mít na paměti, že by se měly konzumovat jen velmi málo.


Najednou mě napadá tolik věcí, které bych vám chtěla sdělit, ale chápu, že by vás to už brzo začlao nudit, tak se nebudu příliš vykecávat. Snad jen ještě pár drobností, méně technického rázu.


Je mi jasné, že při přečtení mé další věty, většina z vás začne protáčet oči, ale i tak si alespoň drobnou zmínku neodpustím. Dalším důvodem k tomu, že jsem vegetariánem je to, že mě pochopitelně hrozně štve způsob, jakým se dnes maso pěstuje (jiné slovo nelze použít). Jako klasický příklad uvedu chov kuřat, jehož problematiku budou někteří z vás jistě znát.


Kuřata se chovají ve velkých farmách, kde je jich tak enormní počet, že pomalu ani nemohou dýchat a desítky z nich se zde umačkají. Když chce chovatel některé vzít a odnést na porážku, musí šlápnout na jiná kuřata, protože tam opravdu není místo, čímž je zraní či zabije. V potravě mají přidané růstové hormony, které způsobí rychlý růst a včasné zaplnění místa na pultech, abyste své kuře dostali do trouby včas. Ale zároveň hormony způsobí velkou křehkost kostí kuřete, protože ty v tak krátké době logicky nestihnou zesílit. Spousta kuřat má tedy kosti často zlámané. Nehledě na to, že vy to kuře pak sníte i s těmi hnusy, kterými ho nadopovali. Takže dobrou chuť mí masožřaví přátelé.


S mléčným průmyslem je to ještě mnohem horší. Uvědomili jste si někdy, že aby kráva mohla mít mléko, musí otěhotnět, tudíž jí musí někdo znásilnit? (Vím, že u zvířat se to zas tak moc nebere, ale stejně.) Došlo vám, že po porodu je jí tele odebráno a mléko, které bylo určeno pro jeho výživu pijete vy? Ono žije v kóji kam se sotva vejde a pak se z něj udělá jen flák telecího. Mléko své matky nedostane, to vypijete vy. Nehledě na výše popsanou neprospěšnost mléčných výrobků.


Ale každá mince má dvě starny. Ovšem jiná věc je, pokud má někdo doma pár slepic, nebo kozu či ovci, které si žijí hezký život ve volnosti a pak, když přijde jejich čas, je holt někdo sní. V tom problém nevidím. Není to ideální, ale já jsem schopna tuto variantu přijmout a plně akceptovat. Z morálního hlediska s tím nemám žádný problém. Stádo krav někde na horské pastvině se má dobře. A to je fakt. Mléko vystačí jak pro těch pár spotřebitelů, tak pro jejich mláďata. To mě nijak nepohoršuje a jsem schopna to respektovat. Já osobně používám vajíka a piji mléko z domácího chovu.


Je jasné, že nic není černobílé a váš názor se s mým nemusí shodovat. Proto říkám, je to celé na vás. Je to vaše volba zda maso jíst budete, či nebudete. Nebo zda ho třeba jen omezíte a budete ho jíst 1-2x týdně. I tak je to obrovský krok kupředu. Věřím, že přijde den, kdy si lidé konečně uvědomí, že maso k životu vlastně vůbec nepotřebují.
Jíst, či nejíst? Rozhodnutí je na vás.

(A/N: Jistě by se na toto téma našli i mnohem zajímavější články a pokud by vás toto téma zajímalo, mohu na některé třeba přidat odkaz nebo tak, prostě jsem jen potřebovala řícti, co cítím a chtěla jsem vám vegetariánství/anství trochu přiblížit. Také jsem zde přímo nerozebírala maso a jeho účinky na zdraví, jak jsem to udělala u ml. výrobků. Ne všechno maso je pro váš organismus nezdravé. Pokud by byl zájem, buď napíšu článek či nasdílím odkazy.)

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 30. srpna 2016 v 22:04 | Reagovat

Vyloučení živočišných produktů z našeho životního stylu je nezměnitelně prospěšné z mnoha důvodů, nejen zdravotních, ale rovněž environmentálních, ekologických a etických. Ostatně, VEGAN není člověk, který nejí maso, mléko a vejce, pravou podstatou VEGANSTVÍ je "nepodporovat zneužívání živočichů", tudíž skuteční vegani mimo úpravy jídelníčku také nepoužívají kožešiny a jiné živočišné materiály, nepořizují si domácí mazlíky z množíren apod. Bohužel, slovo "Vegan" získalo v naší zemi značně negativní význam, kdy se smazává rozdíl mezi Veganstvím a Ekoterorismem. A snad ještě větší ostudou je to, že za toho označení mohou lidé, kteří jednají neeticky (i nelegálně) ve jménu Veganství, zvířat nebo přírody - nazývat nevegany vrahy a pořádat proti nim odboje, to nemá s Veganstvím nic společného, právě jako vypuštění kuřat z farmy a jejich následná hromadná pprava mimo její areál nemá nic společného s Ochranou zvířat - a mnoho lidí, kteří hlásají veganství, se sami cpou stejky, sýry a smaženými vejci. Káží vodu a sami pijí víno, jen aby se zviditelnili před zbytkem národa. Pak nemá být na skutečné vegany nahlíženo s opovržením a strachem. Veganství není náboženská víra a jeho propagace v žádném případě není podstatou veganství. Jsem vegan, aniž by o tom kdokoli z mých blízkých a přátel věděl, nikdy jsem nepohrdala lidmi, kteří maso jedí (ale zároveň neodsuzují ty, co jej nejedí). Ale když jsem na veřejnosti omylem prořekla, že jsem vegan, bylo zle...

2 Tucka Tucka | E-mail | Web | 15. října 2016 v 10:04 | Reagovat

No... poslední dobou uvažuji, že bych se stala vegetariánem (veganem v žádném případě), ale nejsem si jistá jestli bych to dokázala.
Taky za tím nejsou žádné "ušlechtilé" důvody. Jenom mi maso přestává chutnat [he, občas mám pocit, že mi přestává chutnat úplně vše]. Hlavně právě to rybí a kuřecí. Ostatní jsem nemilovala nikdy. Jak ale říkám: nevím, jestli bych to dokázala.

3 K. K. | E-mail | Web | 13. listopadu 2016 v 18:42 | Reagovat

[2]: Dokud to nezkusíš, tak to nezjistíš...

4 I am Jane I am Jane | Web | 13. listopadu 2016 v 19:22 | Reagovat

Nejsi náhodou příbuzná Regíny z Vyvolených :D

5 Susane S. Susane S. | Web | 13. listopadu 2016 v 19:27 | Reagovat

Já osobně vidím veganství jako něco "nenormálního", myslím si že nejíst nic živočišného původu je až moc .. Jsem vegetarián, nejím jen maso, ale představa, že bych si nedala ani sýr, ani med prostě nic co pochází od zvířat je fakt divná.. Maso nejím z jednoho prostého důvodu a sice, zvířata miluju na tolik, že nemám srdce na to abych je jedla ..

6 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 13. listopadu 2016 v 20:06 | Reagovat

Člověk může vysvětlovat a dokládat, že maso prostě nepotřebuješ... a stejně se od lidí dozvíš, že bez masa umřeš. :D Vtipný je i argument, že kdybychom nejedli dobytek, sežral by on nás.

Každopádně tvůj článek se mi moc líbí. Vysvětluješ, jak se věci mají, ale nikomu nic nenutíš. Myslím, že spoustu lidí vegetariáni děsí, protože řada z nich je prostě moc hrr.

7 K.V. K.V. | 13. listopadu 2016 v 20:46 | Reagovat

Bohužel, vegateriánství není pro každého. Žila jsem bez masa dlouhých pět let a za tu dobu se mi zhoršila pleť, loupou se mi nehty, ztenčily se mi vlasy... teď maso zase jím a není to jako předtím, ale pomalu se všechno zlepšuje. Neodsuzuji vegateriány, ale ať oni ani neodsuzují mě, když já maso opravdu potřebuju...

8 Ortie Ortie | Web | 13. listopadu 2016 v 21:06 | Reagovat

Já maso také nejím, na veganství se ještě necítím, hlavně díky nátlaku doma, který bývá někdy docela silný, ale i mně samotné by chyběli asi sýry, vejce, atd. Ale jednou kdoví.
Velmi hezky napsáno.

9 ucinny ucinny | E-mail | 13. listopadu 2016 v 22:29 | Reagovat

Tvůj názor je dost podobný tomu mému. Maso nejím už nějakou dobu, což vzbuzovalo ve všech příbuzných upřímný děs, taky mi pořád cpali ryby a salámy..? Babička to prostě nechápe. Na jejich otázky jsem nikdy neměla pádné argumenty. Maso nejím, protože jsem zjistila, že nejíst ho je strašně snadné a vůbec ho nepotřebuju. Snažím se teď omezovat i mléčné výrobky, ale některé věci si asi nedokážu odpustit- třeba med, tvarůžky, trocha kravského mléka do kávy (protože normálně používaná rostlinná mléka mi v kávě prostě "ruší tu chuť")...
Ještě musím zmínit, že se u mě objevují velké chutě na sladké, s čímž se marně snažím bojovat. Asi to nesouvisí, ale nemáš proti tomu nějaké triky? :D Díky za článek.

10 Siwa Siwa | E-mail | Web | 14. listopadu 2016 v 0:51 | Reagovat

Předem píšu, že tohle není ofenzívní komentář, jen bych se ráda vyjádřila mj. k tématu záchrany zvířátek z chovných farem apod. Netvrdím, že ty, sama jsi psala, že je to jedna z více věcí, ale spíš obecně nadhodím otázku, jestli je vegetariánství (či veganství) vážně řešení problému špatného zacházení se zvířaty? Nebylo by lepší se v takovém případě i angažovat ohledně zlepšení podmínek? (Kolik vegetariánů to dělá?) Jediné vegetariány, které nechápu, jsou právě ti, jejichž jedna jediná "motivace" je to, jak špatně se se zvířaty zachází, ale jediné, co pro to dělají, je, že nejí maso.

A trochu mě zaráží, proč vegetariánství má svůj název, pořád se o něm mluví apod., ale když já nejím hrášek, tak pro mě neexistuje žádný název jako "antihráškožrout" nebo něco takového. :D To není nic proti, spíš jen takový podiv, že prostě nejsme rozdělení na různé lidi, co jí/nejí různé potraviny, ale jsme prostě vegetariáni, nebo "masožrouti" (jak "tolerantní" vegetariáni rádi označují lidi, co maso jí - na druhou stranu, i obráceně se používají nehezká označení).

Ať si každý jí, co chce, a to stejné myšlení je pěkné vidět i u ostatních. Píšeš, že nikomu jedení masa nevyčítáš, tomu věřím. Ale pak takové lidi označíš víceméně za pravěké lidi, protože přece už žijeme v 21. století, a oni stále jí maso, což je tak moc zaostalé. Stejně jako někdo může tvrdit, že veganství je zaostalá záležitost z dob, kdy lidé ještě ani neuměli lovit a sbírali jen to, co příroda dala a zároveň to nechodilo, ale přitom je veganství vychvalováno ještě víc než vegetariánství. Nějak mi to nesedí.

Nemyslím si, že lidem maso vyloženě škodí. (Ale nejsem v tom odborník, i když... takových odborníků se vždycky najde, a teď komu věřit? :D) Např. K.V. píše, že bez masa strádala, asi to vážně není pro každého. A rozhodně bych ji jen kvůli tomu neoznačila za zaostalou.

11 equus-universe equus-universe | Web | 14. listopadu 2016 v 3:27 | Reagovat

víš co, mě je, stejně jako tobě jedno co kdo jí. Ale hraní na city o zvířatech. Přijde mi to takové podivné. Například když vidím "veganskou" kočku. Jako nezlobte se na mě, ale krmit kočku chemicky získanýma látkama, které se přimýchávají do kukuřičného škrobu a mouky ze kterých se vyrobí granule... to je hnus a chudák kočka...
Stejně tak já bych nikdy nemohla být vegan. Ne, nemohla. Tofu nesnáším páchne mi, Soju nesnáším- má divnou pachuť... z luštěnin jím pouze hrášek a to jedině syrový, nebo ve vývaru, z hrachovky, nebo hrachové kaše bych se pozvracela. Fazole a čočku nejím vůbec. Stejně i u zeleniny, rajčata, paprika, ledový salát, mrkev, a to většinou opět raději syrové, jako přílohu. Zbytek zeleniny opět jen ve vývaru, rozmixované ve svíčkové (a to úplně dojemna, ne aby tam zůstaly plavat zbytky- ble)... jde jednak o to, že mi to nechutná a taky o to, že ze zbytku zeleniny mám trávicí potíže, obvykle to hned vyzvracím....
Ale to je jedno, jenže většina veganů, se kterým ise setkám vůbecv neberou v potaz ani zdravotní potíže, a okamžitě mi vnucujou ,ať zaplatím 10 000 za nějakou hloupou výživářku, a blablabla... to se mi nelíbí, to jejich vnucování. Já jim taky neříkám, že dobrý výživář jim sestaví kvalitní 100% zdravý jídelníček s obsahem masa a živočiškých výrobků.

S čím souhlasím, to je chov zvířat, proto stejně jako ty sahám po domácích chovech, vejce, mléko i maso. Všechno se dá sehnat domácí.

12 May May | Web | 14. listopadu 2016 v 7:15 | Reagovat

Celý je to o tom, jak moc dokáže člověk sám sebe vzdělat ohledně zdravýho jídla. Maso neobsahuje žádnej vitamín nebo minerál, kterej by nebyl nahraditelnej. Takže jo, pokud někdo přestane jíst maso a ryby, a nenajde si vedlejší zdroj proteinu, omega 3 kyselin, vitamínu D a B12 (tyhle vitamíny zvířata stejně dostávaj uměle), je možný že se dostavěj zdravotní potíže. Ale neshazujte to na veganství, shazujte to na svou neznalost potravin. Zvlášť pokud jíte na snídani cookies s kafem, na oběd pizzu a na večeři čínský nudle.

13 Brooxy Brooxy | Web | 14. listopadu 2016 v 8:54 | Reagovat

Moc se mi tvůj článek líbí i když mne v něm označuješ za "nechutného a zaostalého masožrouta". Každopádně je vidět, že i tom něco víš a že nejsi další radikální vegetarián, co si přečetl jeden článek a už je pánem světa. Já musím říct, že jím maso převážně asi z pohodlnosti. Maso se dá VŽDYCKY nahradit, ale mnohdy je to ta složitější cesta a do toho se lidem prostě nechce. Pár vege-chvilek jsem během života měla ale moc dlouho mi to nevydrželo, protože to znamenalo omezit ostatní členy rodiny.Já trénuju 5x týdně a maso je  pro mne nejrychlejsí a nejsnažší zdroj, ale i tak se snažím ho omezovat a nahrazovat a když už si ho dám, tak dbám na to, aby to zvíře "mělo aspoň nějakej život". Kuřata,vajíčka a mléko máme od babičky, maso od známých malých farmářů a ryby kupujeme nesádkové. Není to moc ale třeba se mi jednou povede maso vyškrtnout úplně... :-)

14 Júnový kvet Júnový kvet | Web | 14. listopadu 2016 v 14:48 | Reagovat

Oceňujem, že autorka článku sa snažila použiť argumenty v prospech vegetariánstva. Niektoré sú dobré, iné nie.
Myslím, že je oveľa jednoduchšie stať sa vegetariánom, ak "mi mäso nechutí", než byť ním z presvedčenia,
teda "mäso mám rád, ale kvôli zvieratám sa ho zriekam".
Čo sa týka evolúcie, je naivné myslieť si, že naše telá sú v 21.storočí moderne uspôsobené tak,
aby spracovávali iba čisto rastlinnú stravu. Nie je to pravda. Z čias praveku nám ostali očné zuby (na trhanie mäsa)
a v hrubom čreve máme klky, ktoré okrem rastlinnej stravy dokážu spracovať a stráviť aj mäso. Bolo to tak ( a na zmenu tohto
telesného systému je treba dlhšie vývojové obdobie), že ľudia v praveku prvotne a hlavne lovili zver pre mäso. Ak prišla zima
alebo iné dôvody spôsobili, že zveri nebolo alebo bolo málo, ľudia sa dokázali živiť rastilnnou potravou, kým sa zver nevrátila.
Tiež nie je pravda, že vegánstvo je najlepší životný štýl. Pokiaľ nemáme vlastnú záhradku, kde si všetko dopestujeme, stáva
sa vegánstvo nezdravým a škodlivým spôsobom života. Do zeleniny sa dostáva množstvo zdraviu závadných hnojív a postrekov, takisto
do ovocia a sóju v čistom pôvodnom stave na celej zemi nezoženiete: už existuje iba geneticky modifikovaná. Ak jeme iba zeleninu,
strukoviny a obilniny, naše telá trpia veľkým prísunom dusičnanov, ktoré sa hromadia v tele. Potom je pokožka takýchto ľudí belšia
a jemnejšia, akoby priesvitná a trpia únavou.
Mne osobne sójová výživa spôsobila viac zla ako úžitku. Myslím, že nie je dobrý ani jeden extrém: ani vegánstvo/vegetariánstvo
ani enormné mäsožrútstvo. Všetkého s mierou: zeleniny, ovocia, mäsa a ostatných živočíšnych produktov.
A tiež nemám rada ľudí, ktorí sa vystatujú tým, že sú vegetariáni a z času na čas si dajú kura alebo rybu (lebo to nie je
mäso podľa nich) Ako moja kamarátka, ktorá pripravuje klobásky a slaninu len pre svojho priateľa (ona to nezje), ale výpek zo slaniny
a klobásy si dá, lebo to vraj nie je mäso :D
Ja osobne jem mäso iba 1x týždne, viac sa mi nezdá zdravé.
A argument, že "zvieratá trpia a zabíjajú ich, preto nejem mäso" zabúda na rastliny, najmä stromy, ktoré tiež trpia a cítia bolesť,
keď ich klčujú, len aby vznikla nová poľnohospodárska plocha pre sóju, pšenicu aťď..
pekný článok, len má pár múch. :)

15 sw sw | Web | 1. ledna 2017 v 21:15 | Reagovat

Už mě začíná štvát tahle nenávist vůči masožravcům! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama