Nic není nemožné

5. září 2016 v 21:56 | Nymeria |  Uvažuji
Stará školní slohovka, ale podle mě docela povzbuzující. Tak ať zlepší nápadu!

Nic není nemožné

Nemožné, nereálné, neuskutečnitelné... Co takové vlastně je? Osídlení jiných planet? Převtělení do banánového slimáka? Stát se britskou prezidentkou? Žít šťastný život? Z mě nepochopitelného důvodu si to mnozí lidé opravdu myslí. A v tom to nejspíše i vězí. Když si namlouváme, že je něco nemožné, opravdu to tak bude.

Pokud budu hluboce přesvědčen, že je nemožné vyléčit se z chřipky, umřu na ni. Pokud si budu myslet, že se nedostanu na vysokou školu, nedostanu se tam. Je to naše víra, která rozhoduje o tom, co je nemožné a co ne. A to, že se něco doposud nestalo, neznamená to, že se to nemůže stát v budoucnu!


Vždyť jak vznikají vynálezy a velké vědecké objevy? Někdo vezme nemožné a uskuteční to! Dnes je přece úplně normální létat do vesmíru, jíst jahody v zimě, či si změnit vzhled křivého nosu. A nikoho ani nenapadne, že by to vlastně jít nemělo! Mělo by to být nemožné, ale ono není.

A přesto si stále neumíme představit světový mír, či to, že by zvířata měla svá práva. Teď si jistě mnozí z vás chytli za hlavu, ale uvažujte... Nemysleli si to samé před tři sta lety lidé o černošském obyvatelstvu? Bylo nemožné, aby černoch byl něco víc než prachobyčejný otrok, věc. Před sto padesáti lety by lidi nenapadlo, že žena může mít volební právo. Před sto lety byly svatby homosexuálů něco nemyslitelného. Bylo to nemožné. A přitom stačilo, aby se našel někdo, kdo věřil, že je možné to změnit. Když máte víru a pevnou vůli, nic není nemožné!


A já věřím, že lidstvo nezničí planetu, že přestanou zbytečné války a svět bude lepším místem. Já tomu věřím! Myslete si, že jsem naivní, ale když v sobě najdete tu víru, už nikdy nic nebude nemožné, nereálné či neuskutečnitelné. A vy se stanete prezidentem banánových slimáků na jiné planetě.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tucka Tucka | E-mail | Web | 15. října 2016 v 10:34 | Reagovat

Článek jsem už dřív četla a zase musím něco zopakovat: fakt bych chtěla být jako ty. Mám pocit, že všechno vidíš tak nějak jinak, říkám si "Jak vůbec může někdo takový existovat??"
Hrozně Tě obdivuju, jak dokážeš myslet pozitivně a tu pozitivní energii pomocí článků předávat.
Jo, už je to dlouho, co jsem psala vyloženě pozitivní článek nabitý úžasnými emocemi. Už skoro rok mám takovou "depresi", nálada v normě a níž. Nejspíš je to fakt jen tím věkem, a doufám, že to brzo přejde, páč když si vzpomenu, jak šťastná (a z blbostí) jsem bývala v době, kdy ty sis založila blog wonderforest, je mi zas smutno.
Včera jsem ale takový pocit zažila znova. Jela jsem domů vlakem, obloha šedá a zatažená - žádné stromy, všude jen koleje, dráty aj., celá scéna vypadala depresivně. Ale já, já ji tak neviděla. Byla jsem šťastná a možná budu. Nebo si dělám jen zbytečné naděje...
Ale jak ty to děláš? Jsi tak pozitivní člověk... to je asi tím, jak jsi psala, že jsi "přírodně založená", ono to na člověka nejspíš dost působí, co? :)
Děkuju, tvé články mi vždy zlepší náladu, jsi pro mě inspirací :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama