Ekologie

Ryba je kámoš, né žrádlo

30. srpna 2016 v 14:40 | Nymeria

Z vegetariánství (a potažmo i veganství) se v poslední době stává docela velký trend. Jelikož mám pocit, že lidé mají o tomto způsobu stravování stále zkreslené představy, rozhodla jsem se, vás s ním blíže seznámit. Jako člověk, který tak žije již jedenáct let, k tomu mám co říci.

Maso jsem přestala jíst, když mi bylo sedm let. Musím se přiznat, že v tomto věku za tím nebyl žádný vznešený důvod, jako záchrana životů zvířat či péče o své zdraví. Maso jsem přestala jíst jednoduše proto, že mi strašně moc nechutnalo. Pravda, o to to mám teď, když už ty jiné důvody vidím, snazší. Ale za ty roky mého života bez masa jsem měla šanci poznat všechny možné hrůzy potravinářského průmyslu, které jsem jako malá pochpitelně neviděla. Takže i kdyby mi maso chutnalo, již bych se k jeho konzumaci nikdy nevrátila.


Víte, nevyčítám ostatním lidem, že maso jedí, ale doufám, že si postupem času uvědomí, že ho nepotřebují. Je pravdou pravdoucí, že Bůh/Matka příroda/Alláh/Velký špageťák... (záleží, v co věříte) nás stvořil jako všežravce, tudíž je naší přirozeností maso jíst. Není sporu, že lidé v době ledové neměli k jídlu prakticky nic jiného než právě maso. Tento pud v nás tedy logicky přetrval dodnes. Ale lidi na druhou stranu... uvědomujete si, že teď už není doba ledová? Žijeme přece v 21. století. Také se už nedorozumíváme posunky a divným hekáním. Neutíráme si zadek kusem listu. Lidstvo stále mluví o pokroku, ale v tomto směru ustrnulo na místě a nehodlá se pohnout dopředu! A to mě štve.
 
 

Reklama